Aleksandra Gościniak Imagospot

Najlepsze marzenia to te, których realizacja wymaga od nas więcej

Agnieszka Siołek-Cichocka cv zmiany, RÓB TO, CO KOCHASZ 0 Comments

Olę poznałam na pierwszym spotkaniu naszego Dream Teamu. Moje pierwsze wrażenie? Profesjonalistka i solidna firma. I nie pomyliłam się. Ola jest naszą encyklopedią wiedzy i wsparciem w zakresie tworzenia stron www. Bez wahania powierzyłabym jej projekt strony i poszła po internetową poradę – bo Ola to po prostu marka godna zaufania. Poza tym jest ciepłą i sympatyczną babką, z którą lubię rozmawiać w autobusie o starych muzycznych sentymentach, przeczytanych książkach, odsłuchanych audiobookach i życiu introwertyka we własnej firmie;)


Aleksandra Gościniak – imagospot

Nazywam się Ola Gościniak. Jestem programistką, grafikiem oraz blogerką. Tworzę bloga Jestem Interaktywna oraz prowadzę własną firmę imagospot.


CO ROBIŁAM?

Studiowałam Informatykę na Politechnice Poznańskiej. W czasie studiów pracowałam w różnych miejscach dorywczo. Od 2 roku studiów zaczęłam pracować w branży i tworzyć w większym zespole duże oprogramowanie dla polskich szpitali.

CO ROBIĘ?

Strony www. Tworzę nowoczesne, piękne i łatwe w użyciu strony internetowe.

Misja. Moją misją jest zmiana Internetu, aby oglądanie każdej strony sprawiało przyjemność.

Firma. Prowadzę własną firmę imagospot – w niej realizuję się w tym kierunku.

Blog. Dodatkowo od zeszłego roku zaczęłam prowadzić bloga Jestem Interaktywna, na którym uczę, jak samodzielnie stworzyć własną stronę www marzeń.

Warsztaty. Prowadzę również warsztaty stacjonarne, na których uczestnicy, tworzą, pod moim okiem, swoje strony www.

JAK ODKRYŁAM, CO CHCĘ ROBIĆ?

W czasie studiów miałam różne prace, ale w każdej z nich przeszkadzał mi brak niezależności oraz czuwanie szefa nad głową. Już wtedy wiedziałam, że ta formuła zatrudnienia absolutnie nie pasuje do mojego charakteru, a moim celem życiowym jest niezależność oraz ciągły własny rozwój.

INSPIRACJA

Moim motorem napędowym do rozpoczęcia pracy na swój rachunek była rodzina. Na starcie najbardziej wspierała mnie moja mama i mój ówczesny narzeczony (teraz już szczęśliwy mąż). To właśnie oni od samego początku byli moją największą inspiracją;) Dziękuję Wam za to <3

POWÓD ZMIANY

Zmiana przyszła u mnie bardzo naturalnie, na ostatnim roku studiów rzuciłam pracę, aby przygotować idealnie moją pracę magisterską i ją obronić. Kiedy ukończyłam studia z wyróżnieniem, postanowiłam po ciężkim roku zrobić sobie ostatnie kilkumiesięczne wakacje i podczas nich zdecydować co dalej. Dowiedziałam się wtedy o dotacjach na rozpoczęcie działalności z Urzędu Pracy i postanowiłam z tego skorzystać. Na szczęście wszystko poszło po mojej myśli i już po miesiącu zakładałam własną działalność ze znacznym wsparciem finansowym.

PLUSY WŁASNEJ FIRMY

 • Możliwość wyboru zleceń i zleceniodawców.
 • Niezależność i możliwość realizacji swoich (a nie cudzych) celów.
 • Elastyczny czas pracy – mimo, że i tak pracuję w godzinach 8-16;)
 • Bardzo lubię swojego szefa – podejmuje dobre dla mnie decyzje;)
 • Motywacja do ciągłego rozwoju i kreatywności.

MINUSY WŁASNEJ FIRMY

 • Wysokie koszty prowadzenia działalności.
 • Brak płatnych urlopów.

MOCNE STRONY

 • Talent organizacyjny i przedsiębiorczość.
  • Mam zmysł estetyczny, a zarazem ścisły umysł.
   • Jestem ambitna, systematyczna i wytrwała.

   SŁABE STRONY

   • Nie lubię papierologii firmowej.
    • Czasami biorę na siebie zbyt wiele obowiązków.
     • Mam często problem z asertywnością.

     JAKI POTWÓR MIESZKA/Ł W TWOJEJ GŁOWIE?

     Moim największym potworem jest mój introwertyzm. Prawdopodobnie wynika on z tego, że jestem jedynaczką, często spędzałam czas sama i teraz także uwielbiam zaszyć się w zaciszu domowym sama ze sobą. Jednakże nie zawsze jest to dobrym rozwiązaniem. Przy prowadzeniu własnej firmy konieczne jest budowanie sieci kontaktów, networking – po prostu wychodzenie do ludzi.

     OSWAJANIE POTWORA

     Nigdy nie próbowałam całkowicie wykorzenić introwertyzmu, bo jest to moja cecha charakteru, którą dodatkowo bardzo lubię – bo dzięki niej doskonale poznaję siebie, swoje cele i wartości. Ale oswoiłam tę cechę i kilkukrotnie w ciągu każdego miesiąca wychodzę na spotkania i wydarzenia, które mnie interesują. Nie staram się być na każdym, bo nie byłoby to w mojej naturze – wybieram perełki, które są dla mnie najlepsze.

      

     ETAT VS FIRMA

     Oceń w skali od 1-10 pkt:

     2 – kreatywność na etacie   VS    kreatywność we własnej firmie – 10

     4 – motywacja na etacie   VS    motywacja we własnej firmie – 10

     3 rozwój potencjału na etacie   VS    rozwój potencjału we własnej firmie – 10

     RADA DLA INNYCH

     Bardzo długo nie wychodziłam ze swojej strefy komfortu, dopiero dzięki naszej grupie wsparcia w kobiecym biznesie Dream Team – zaczęłam robić to w zeszłym roku i efekty przerosły moje najśmielsze oczekiwania. Trzeba pamiętać, że najlepsze marzenia to są te, których realizacja wymaga od nas więcej. Być może będą one nas przerażać, ale nie możemy się tego bać, tylko wychodzić ze swojej strefy komfortu i robić swoje, najlepiej jak potrafimy.

      

     KSIĄŻKA, KTÓRĄ POLECAM

     „Nieważne, jak dobry jesteś, ważne, jak dobry chcesz być” Paul Arden

     Książka w formie kieszonkowego poradnika o tym, jak wykorzystać własne możliwości i odnieść sukces. To była idealna książka dla mnie, którą wręcz pochłonęłam na początkach swojej działalności.

     LINKI DO MOICH STRON

     www.imagospot.pl
     www.jesteminteraktywna.pl

     AUTOR BLOGA

     Agnieszka Siołek-Cichocka

     Facebook Google+

     Projektant zawodowej zmiany. Pedagog. Logopeda. Twórca marki Dwie Kropki Wierzy w życie pozaetatowe. I w życie na własnych zasadach. Pasjonatka nurtu psychologii pozytywnej, odkrywania mocnych stron i metafory. Mieszka w Poznaniu, gdzie tworzy i prowadzi swoją firmę. Prywatnie książkowy mol i szczęśliwa żona.

     Dołącz do newslettera i pobierz ćwiczenie

     DIAGRAM ODKRYWANIA TWOICH MOCNYCH STRON

     Nie lubisz spamu? To świetnie! Bo ja nie mam na niego kompletnie czasu.