Autentyczność przyciąga

Wierzę w miłość od pierwszego zdania – „Autentyczność przyciąga” + KONKURS

Agnieszka Siołek-Cichocka KSIĄŻKI 13 Comments

Kiedy Ania Piwowarska wspomniała, że pisze książkę, nie mogłam się jej doczekać, bo wiedziałam, że będzie to pozycja jedyna w swoim rodzaju. Skąd to wiedziałam?

Kto zna Autentyczny Copywriting, ten wie, w jakim duchu pisze Ania. A kto tego nie wie, tego odsyłam na jej stronę. A ja tylko napomknę, że to, co tworzy, jest AUTENTYCZNE, wyjątkowe, prawdziwe i wszystkim nam bardzo potrzebne.

Nie wierzę w miłość od pierwszego wejrzenia, ale wierzę w miłość od pierwszego zdania. W życiu, w biznesie i w literaturze. I właśnie do niej zaliczam książkę „Autentyczność przyciąga”. Swoją drogą, miłość od pierwszego zdania to właśnie magia autentyczności, o której pisze Ania. Warto ją uzewnętrznić chociażby po to, aby być spójnym i przyciągać do biznesu i życia to, co rezonuje z tym, kim naprawdę jesteśmy.

Jak do tej pory, z kategorii książek rozwojowo-biznesowych, natrafiłam tylko na cztery pozycje (a czytam dużo), które są w 100% spójne z moimi poglądami, z tym, co myślę i czuję w temacie odkrywania siebie, swojej pasji, autentyczności oraz swoich mocnych i słabych stron. Jedną z tej czwórki jest właśnie „Autentyczność przyciąga” (o reszcie w innych odsłonach). To właśnie podczas tej lektury miałam wrażenie, że bliżej do moich wartości być już po prostu nie może.

Dla mnie książka Ani to:

 • dowód na istnienie autentyczności,
 • przykład biznesowej praktyki wysokiej klasy i jakości,
 • jedyny słuszny i sensowny sposób budowania własnej marki, nie tylko tej biznesowej, ale również, a może przede wszystkim, tej w życiu,
 • droga do poznania i akceptowania siebie,
 • praktyczny i inspirujący poradnik autentycznego pisania i wyrażania siebie, nie tylko w biznesie,
 • książka utrzymana w duchu rozwijania i wspierania swoich mocnych stron, a jak wiecie, temu właśnie najbardziej kibicuję,
 • skuteczne i praktyczne wskazówki, jak budować swoją markę na solidnych fundamentach i komunikować swoją biznesową tożsamość,
 • obowiązkowa lektura dla wszystkich piszących blogi, prowadzących małe i większe biznesy oraz tych, którzy dopiero o tym myślą.

Chcę takich poradników więcej! I z tych powodów zachęcam cię bardzo mocno do jej przeczytania.

A jeżeli chcesz  zdobyć swój egzemplarz, to jest ku temu świetna okazja.

Konkurs – wygraj książkę!

Ogłaszam konkurs, w którym do wygrania jest jeden egzemplarz książki Ani Piwowarskiej „Autentyczność przyciąga”.

Zasady konkursu:

 1. Napisz w komentarzu poniżej lub pod konkursowym wpisem na FB Pracowni: „Czym jest dla Ciebie autentyczność?”.
 2. Spośród napisanych wypowiedzi nagrodzimy najciekawszą.
 3. Konkurs trwa do 3.11.2015 r. do godz. 20.00. I zostanie rozstrzygnięty do 09.11.2015 r.
 4. Fundatorem nagrody jest wydawnictwo Onepress.
 5. Nagroda zostanie wysłana przez wydawnictwo na adres zwycięzcy.
 6. O wygranej poinformuję na FB Pracowni oraz w wiadomości do zwycięzcy.

Powodzenia i czekam na Wasze odpowiedzi.

AUTOR

Agnieszka Siołek-Cichocka

Facebook Google+

Projektant zawodowej zmiany. Pedagog. Logopeda. Twórca marki Dwie Kropki Wierzy w życie pozaetatowe. I w życie na własnych zasadach. Pasjonatka nurtu psychologii pozytywnej, odkrywania mocnych stron i metafory. Mieszka w Poznaniu, gdzie tworzy i prowadzi swoją firmę. Prywatnie książkowy mol i szczęśliwa żona.

Dołącz do newslettera i pobierz ćwiczenie

DIAGRAM ODKRYWANIA TWOICH MOCNYCH STRON

Nie lubisz spamu? To świetnie! Bo ja nie mam na niego kompletnie czasu.

 • Magdalena Trela

  Autentyczność to spójność myśli, mowy i uczynków zawsze, a nie od święta. To w pełni akceptacja wszystkiego co się ma z jednoczesną determinacją i konsekwencją w dążeniu do tego co chcę. Z uwzględnieniem „moja wolność jest ograniczona Twoją wolnością”.

 • Magdalena Mrzygłód

  Autentyczność to prawda objawiona – sobie i światu.
  Prawda o pokorze i o mnie.

 • Kinga Izabela Lipiec

  Autentyczność to wolność. Nie ograniczanie siebie. Danie ujścia naturalnym emocjom. Pomimo tego wszystkiego czego nauczyło nas środowisko.

 • A ja wmyśliłam taki akronim:

  A – Akceptacja siebie w pełni
  U – Unikalny styl bycia
  T – Traktowanie siebie serio
  E – Empatia dla siebie
  N – Nasłuchiwanie głosu własnego wnętrza
  T – Tęskne dążenie do wyrażanie siebie
  Y – YES dla swoich potrzeb
  C – Czułe pochylanie się nad swoją słabością
  Z – Zaufanie do swoich odczuć
  N – Niuanse, które odróżniają mnie od innych
  O – Otwartość na własne pomysły
  Ś – Świadomość swoich mocnych i słabych stron 🙂
  Ć – Ćwiczenie się w odkrywaniu swojej indywidualności

 • Paulina

  Autentyczność to bycie zgodnym z samym sobą. Nie ukrywanie przed sobą i innymi swojego prawdziwego ja. Autentyczność to bycie prawdziwym we wszystkim co się robi. W każdej sferze życia. To poczucie wolności, szczęścia, spełnienia. Ale jednocześnie pozwolenie sobie na drobne potknięcia i akceptacja swoich słabszych stron.

 • Anna Patycka

  Wszystko widzimy jakby w zwierciadle, niejasno…” – to nieodłączny element bycia człowiekiem. Każdy choć raz popełnił błąd, postąpił w sposób, którego się wstydzi, żałował, że czegoś nie zrobił. Ale nie każdy potrafi po wszystkim spojrzeć sobie w oczy i się do tego przyznać. Nie każdy ma odwagę zobaczyć siebie samego bez upiększania, tłumaczenia się przed samym sobą, próby naprawienia sytuacji. Tylko najodważniejsi są w stanie to zrobić, bez oceniania zobaczyć prawdę bez iluzji i przyznać, że to jest w porządku. To właśnie autentyczność – odwaga bycia sobą.

 • Gdy myślę „czym jest autentyczność? zdanie „Życie to teatr, aktorami są ludzie” traci na znaczeniu. Tu nie ma miejsca na zakładanie masek, przebieranie się w różne stroje, odgrywanie różnych ról w zależności od sytuacji i otoczenia, pomijając to co się czuje i co jest zgodne z wyznawanymi wartościami. Autentyczność to prawda, która płynie z wnętrza i wpływa na Twój świat.

 • Monika z manufaktury moniki

  Autentyczność to życie w prawdzie o sobie, czyli ze świadomością swoich mocnych i słabych stron; być autentycznym to być prawdziwym – nie udawać, nie grać kogoś, kim się nie jest; to żyć w zgodzie ze sobą, swoimi przekonaniami i uczuciami; to żyć odważnie umiejąc przyjąć na siebie konsekwencje bycia prawdziwym, bycia sobą, wytrwale żyjąc tak, jak się chce żyć – a nie tak, jak wypada 🙂

 • Barbara Lew

  Kiedy piszę wieczorem na blogu o swoich dzieciach, tym co mnie cieszy i i tym co mnie trapi, jestem autentyczna. Za każdym razem, gdy to robię zostawiam tam cząstkę siebie. Trochę moich wartości, trochę moich smaków, czasami łezkę na klawiaturze komputera. A gdy następnego dnia rano wstaję, popijam samotnie kawę, zanim cały dom też otworzy zaspane oczy i czuję, że niczego nie chcę tam zmieniać, wiem, że byłam i jestem autentyczna. To chyba jedno z najlepszych uczuć w życiu. Pełne przyzwolenie na bycie sobą.

 • Katarzyna Ryszkowska

  Autentycznosc, to zrzucenie masek, za ktorymi chowalismy sie podczas naszej nieswiadomej zyciowej podrozy; to swiadomosc swojego ciala i duszy; to cisza i lagodnosc wyplywajaca z glebi naszego serca; to milosc ktora obdarzamy innych, ale przede wszystkim siebie samych….Autentycznosc to tez prostota i usmiech, ktorym, w naturalny sposob, obdarzamy przechodnia, to poczucie wdziecznosci za tu i teraz i umiejetnosc cieszenia sie kazda najmniejsza nawet rzecza pojawiajaca sie w naszym zyciu 🙂

 • Justyna

  Autentyczność dla mnie to świadomość siebie i podążanie za tą świadomością. To podejmowanie decyzji w zgodzie z wewnętrznym przekonaniem. Wyrażanie siebie i swoich poglądów, nie zależnie od opinii innych. Życie w zgodzie z sobą, mimo lęku, który może pojawiać się czasami. I walka o siebie, o to by żyć i robić to do czego się jest stworzonym.

  • Justyno, gratuluję wygranej w konkursie! 🙂 Bardzo proszę o kontakt ze mną i podanie adresu/danych do wysyłki poprzez formularz kontaktowy na mojej stronie (http://pracowniaedukreacji.pl/kontakt/) lub poprzez prywatną wiadomość na FB Pracowni. Pozdrawiam serdecznie i jeszcze raz gratuluję!

 • Dziewczyny – z przyjemnością przeczytałam wszystkie odpowiedzi. Dziękuję Wam za zaangażowanie i za wspólną zabawę. Kolejne konkursy z książką w tle można śledzić na moim facebookowym profilu: https://www.facebook.com/AutentycznyCopywriting