mocne strony

Zobacz swoje mocne strony z innej strony

Agnieszka Siołek-Cichocka MOCNE STRONY 6 Comments

Dziś zachęcam Cię do tego, abyś spojrzał na swoje mocne strony z trochę innej perspektywy. Naprawdę warto. Odpowiedni kontekst zmienia postać rzeczy, co za tym idzie, zmienia Twoją rzeczywistość oraz postrzeganie siebie. M.in. o tym dyskutujemy na warsztatach „Odkryj swoje mocne strony”, co ułatwia uczestnikom zobaczenie swoich umiejętności oraz cech charakteru w zupełnie nowym i lepszym świetle.

Czym są mocne strony?

 1. Twoja mocna strona może w pewnych kontekstach zostać uznana za słabość.
 2. Twoja mocna strona nie zawsze będzie przydatna.
 3. Inni mogą nie lubić Twoich mocnych stron.
 4. Twoja mocna strona to Twoja odrębność, to co Cię różni.
 5. Mocna strona potrzebuje Twojego wysiłku i pracy by ją rozwinąć.
 6. Mocna strona potrzebuje odpowiednich warunków by ją dostrzec.
 7. Mimo, że masz mocne strony nadal będziesz popełniać błędy.
 8. Posiadanie mocnych stron nie oznacza, że już zawsze wszystko będzie Ci szło, jak po maśle.
 9. Twoje mocne strony mogą Ciebie samego czasem męczyć.
 10. Odkrycie mocnych stron nie oznacza, że od teraz wszystko będzie proste.
 11. Twoja mocna strona ma swój cień.
 12. Twoja mocna strona to umiejętność, która wcale nie musi przychodzić ci lekko.
 13. Twoja mocna strona wymaga uwagi.
 14. Twoja mocna strona wymaga akceptacji.
 15. Twoja mocna strona, to paradoksalnie bardzo często to, co uznajesz za swoją słabość.
 16. Twoja mocna strona to ta cecha, której się wstydzisz i obawiasz pokazać światu z obawy, że będziesz się za bardzo różnić.
 17. Twoja mocna strona to sposób w jaki wykonujesz tę samą czynność co inni: czyli nie to, co wykonujesz, ale jak to wykonujesz.
 18. Twoja mocna strona to część Ciebie, której często nie dajesz przyzwolenia do zaistnienia.
 19. Twoja mocna strona może wykluczać się i być sprzeczna z mocnymi stronami innych osób.
 20. Twoja mocna strona może blokować rozwój Twoich innych umiejętności lub osłabiać je. Oznacza to, że nie możesz być we wszystkim dobry tak samo lub wykorzystywać niektórych umiejętności w tym samym czasie.

I jak Ci się podoba taka perspektywa?

A ponadto

Zapraszam cię do mojego praktycznego kursu on-line „Odkryj swoje MOCNE STRONY”. Już dziś możesz zapisać się na listę osób oczekujących. Osoby z tej listy jako pierwsze będą mogły zapisać się na kurs (ilość uczestników ograniczona) oraz skorzystać z rabatu. Link do zapisu znajdziesz tutaj: Praktyczny kurs on-line: Odkryj swoje MOCNE STRONY .

Jak odkryć swoje mocne strony

AUTOR

Agnieszka Siołek-Cichocka

Facebook Google+

Projektant zawodowej zmiany. Pedagog. Logopeda. Twórca marki Dwie Kropki Wierzy w życie pozaetatowe. I w życie na własnych zasadach. Pasjonatka nurtu psychologii pozytywnej, odkrywania mocnych stron i metafory. Mieszka w Poznaniu, gdzie tworzy i prowadzi swoją firmę. Prywatnie książkowy mol i szczęśliwa żona.

Dołącz do newslettera i pobierz ćwiczenie

DIAGRAM ODKRYWANIA TWOICH MOCNYCH STRON

Nie lubisz spamu? To świetnie! Bo ja nie mam na niego kompletnie czasu.

 • Bardzo odświeżające. Uwielbiam nowe spojrzenia na znany temat. Agnieszka, jestem w szoku, bo nigdy nie myślałam o moich mocnych stronach jak o ciężarze, trudności czy słabości (przynajmniej czasami). A teraz to widzę… i poczułam ulgę. Dziękuję, że zwrociłaś na to dziś uwagę.

  • Właśnie w taki sposób widzę mocne strony i bardzo chcę, aby to podejście promować. Ponieważ jest realne i takie, jak właśnie jest. Bez koloryzowania 😉 Cieszę się, że czytając tekst wyciągnęłaś coś dla siebie. Bo o dobre zmiany właśnie mi chodzi i o to, aby patrzeć na siebie z tej właściwej perspektywy, która ułatwia nam wiele spraw. Pozdrawiam Cię Kasiu!

 • Często mocną stroną jest to, co przychodzi nam z taką łatwością, że zupełnie nie dostrzegamy w tym niczego specjalnego. I przez to nie doceniamy tego i nie eksponujemy. Bardzo podobają mi się te dwa stwierdzenia: „Twoja mocna strona ma swój cień” oraz „Twoja mocna strona wymaga akceptacji”. I cień i blask naszej mocnej strony wymagają akceptacji i dania im przestrzeni 🙂

  • No właśnie Aniu. Też mam takie odczucie, że cierpimy głównie na „to nic specjalnego i wszyscy to potrafią”. I tak, jak piszesz, wiele przez to tracimy. Ale liczę na dobre zmiany w tym kierunku 😉

 • Magdalena Mrzygłód

  Moją uwagę przykuł punkt 17.- JAK coś robię. Że to rownież cenne źrodło informacji… może nawet cenniejsze niż samo złapanie krolika?

  • Zdecydowanie jedno z cenniejszych i bardziej pomijanych źródeł. Dobrze również co jakiś czas zadać sobie pytanie DLACZEGO robię, to co robię. Odkrycie sensu swojego działania też bywa mocno inspirujące.