Karo Akabal

Spełnienie marzeń leży poza strefą komfortu

Agnieszka Siołek-Cichocka cv zmiany 4 Comments

Karo Akabal – Sex & Love School

Jestem kobietą żyjącą życiem w pełni seksualnym. Wierzę w to, że ludzie, którzy mają dobry seks, tworzą dobry świat. Codziennie odkrywam niezwykły potencjał ludzkiego ciała do odczuwania przyjemności. Wędruję ścieżkami pasji i pożądania. Jestem mamą trójki dzieci. Seksualność to źródło mojej mocy i energii w podróży przez życie i jego codzienne wyzwania.

CO ROBIŁAM?

W wykształcenia jestem teatrologiem. Przez kilka lat organizowałam festiwale teatralne, produkowałam spektakle. To był pierwsza odsłona mojego życia pozaetatowego. Potem 10 lat spędziłam na etacie – w ośrodku kultury, agencji reklamowej i dziale promocji dużej codziennej gazety.

CO ROBIĘ?

Dziś prowadzę szkołę seksu i miłości dla kobiet Sex & Love School. Prowadzę własną internetową telewizję o seksie Sex & Love TV. Jestem sex coachem, trenerką komunikacji intymnej, edukatorką seksualną dla dorosłych.

JAK ODKRYŁAM, CO CHCĘ ROBIĆ?

Tuż po 30-tce osiągnęłam wszystko co miałam w planach. Praca, trójka dzieci, mąż, dom, drzewo, samochód. Tak zwany sukces. Tylko ja sama nie czułam spełnienia. Czegoś mi brakowało. Zaczęłam szukać wbrew wszystkim, którzy mi mówili: „Ale o co Ci właściwie chodzi? Przecież wszystko masz”. Przemierzyłam wiele duchowych i rozwojowych ścieżek. Aż wreszcie pewne osobiste przeżycie (o nim poniżej) spotkało mnie z seksualnością. Z tą tajemniczą, potężną życiową energią, która mnie porwała w nieznane. I niesie do dzisiaj.

INSPIRACJA

Pierwszą inspiracją do pracy z seksualnością było doświadczenie. W bardzo trudnym momencie mojego życia, kiedy rozstawałam się z mężem, pojechałam w podróż do Arizony. I tam, w pięknym miejscu w przyrodzie, wdrapałam się na skałę, wystawiłam twarz do słońca i doświadczyłam spontanicznego orgazmu całego ciała. Energia, jaka wtedy mnie wypełniła pozwoliła mi zmierzyć się z tą trudną osobistą sytuacją. To było to, czego szukałam. Zrozumiałam, że źródło życiowej energii jest we mnie i że chcę się nauczyć, jak z niego korzystać. To było 7 lat temu. W trudnych chwilach wciąż wracam do tego kamienia.

POWÓD ZMIANY

Odeszłam z etatu już jakiś czas „przed kamieniem”. Byłam w ciąży z trzecim dzieckiem i nie chciałam już więcej odciągać pokarmu w firmowej toalecie. To był trochę skok na główkę, bo nie wiedziałam co będzie. Ale ja nigdy nie miałam problemu z podejmowaniem odważnych decyzji. Gorzej z konsekwentną realizacją planów, ale o tym za chwilę …

PLUSY WŁASNEJ FIRMY

 • możliwość stanowienia o sobie
 • 24 h/dziennie do własnej dyspozycji
 • nieograniczona ilość dni urlopowych

MINUSY WŁASNEJ FIRMY

 • brak zewnętrznej struktury
  • brak jasnego podziału między pracy a „po pracy”

  MOCNE STRONY

  • odwaga
  • empatia
  • kreatywność
  • wiara
  • lekkie pióro
  • wystąpienia publiczne

  SŁABE STRONY

  • konsekwencja
   • umiejętność sprzedaży
    • utrzymywanie granic między pracą z życiem prywatnym

    JAKI POTWÓR MIESZKA/Ł W TWOJEJ GŁOWIE?

    Mój ukochany potwór ma na imię „Nie Chce Mi Się”. On nudzi się powtarzalnością, realizacją planów i woli pozostać w sferze komfortu i ciągle podejmować nowe, ekscytujące wyzwania.

    Teraz kiedy za parę tygodni rusza kolejna edycja Sex&Love School (szczegółu znajdziesz tutaj) jest szczególnie aktywny. Szepcze mi do ucha „Karo, a może zamiast robić te 15 nudnych punktów z „to do list” wymyślmy jakiś nowy projekt”.

    Odkrycie, że kiedy prowadzisz własny biznes musisz dość często robić rzeczy, na które nie masz ochoty, było jednym z najtrudniejszych momentów mojego życia po etacie.

    OSWAJANIE POTWORA

    Odeszłam z etatu, aby robić to co chcę. Zrozumiałam jednak, że spełnienie marzeń leży poza strefą komfortu. Opracowałam więc swoją własną metodę na poszerzanie strefy komfortu – kiedy mam zrobić coś czego mi się nie chce – robię sobie najpierw Kwadrans Przyjemności (szczegóły tej praktyki znajdziecie w moim darmowym ebooku – klik) w myśl złotej seksownej zasady „najpierw przyjemność, a potem obowiązki”.

    To zawsze działa! Przyjemność jest najlepszym środkiem uspokajającym dla naszych wewnętrznych potworów.

    ETAT VS FIRMA

    Oceń w skali od 1-10 pkt:

    6 – kreatywność na etacie   VS    kreatywność we własnej firmie – 10

    5 – motywacja na etacie   VS    motywacja we własnej firmie – 8

    3 rozwój potencjału na etacie   VS    rozwój potencjału we własnej firmie – 10

    RADA DLA INNYCH

    Moje 3 złote rady:

    1. Zadbaj o miejsce na przyjemność w codziennym planie dnia.
    2. Pogódź się z tym, że we własnej firmie też będziesz robić rzeczy, których nie lubisz.
    3. Znajdź grupę wsparcia (najlepiej inne osoby które też są w podobnej sytuacji).
    KSIĄŻKA, KTÓRĄ POLECAM

    Polecę moją ukochaną książkę, do której wracam bardzo często. To „Powrót Pożądania” Giny Ogden. To książka o kobiecej seksualności, w której można znaleźć odpowiedź dlaczego pasja i pożądanie znikają z naszego życia. Nie tylko w sypialni.

     

    LINKI DO MOICH STRON

    www.karoakabal.pl
    www.facebook.com/KaroAkabal
    www.youtube.com/c/KaroakabalPlus


    KILKA SŁÓW NA DO WIDZENIA: projekt „Uwierz w życie pozaetatowe” powstał, aby inspirować do twórczych zmian. Z myślą o tych WSZYSTKICH, którzy szukają swojej zawodowej drogi, potrzebują zawodowej zmiany i tych, którzy zmiany dokonali i chcą zainspirować nią innych. Jeżeli masz ochotę pojawić się w moim projekcie i przedstawić historię swojej zawodowej zmiany, pisz koniecznie. Więcej o pomyśle w artykule „Marzysz o pracy z pasją? Uwierz w życie pozaetatowe”.


    AUTOR BLOGA

    Agnieszka Siołek-Cichocka

    Facebook Google+

    Projektant zawodowej zmiany. Pedagog. Logopeda. Twórca marki Dwie Kropki Wierzy w życie pozaetatowe. I w życie na własnych zasadach. Pasjonatka nurtu psychologii pozytywnej, odkrywania mocnych stron i metafory. Mieszka w Poznaniu, gdzie tworzy i prowadzi swoją firmę. Prywatnie książkowy mol i szczęśliwa żona.

    Dołącz do newslettera i pobierz ćwiczenie

    DIAGRAM ODKRYWANIA TWOICH MOCNYCH STRON

    Nie lubisz spamu? To świetnie! Bo ja nie mam na niego kompletnie czasu.

    • Ach! Znam tego potwora, który szepce na ucho, że lepiej wskoczyc w nowy projekt niż z determinacją kontynuować ten już zaczęty. Zwodnicze to bardzo i rzeczywiście wygodne, bo przecież dużo łatwiej snuć wizję niż zakasać rękawy i ją wdrażać w życie. Przypuszczam, że to powszechny problem ludzi typu kreator, idealista. Dziękuję za nazwanie rzeczy po imieniu i za pięnego e-booka 🙂

     • Ja również walczę z tym potworem 🙂 I też uważam, że to głównie problem idealistów i kreatorów. Ja ciągle walczę z dyscypliną, a dokładnie z jej wprowadzaniem do swojego życia 🙂

    • To dla mnie ważny głos w rozmyślaniach o życiu na etacie i poza nim. Brak struktury może przeszkadzać – ale można też stworzyć ją sobie samodzielnie. Odkrycie, że również poza etatem muszę robić niektóre z tych rzeczy, których nie lubię – było mocnym momentem mojego pozaetatowego życia. Pracując nad książką „Autentyczność przyciąga” miałam mnóstwo rozmów z Panem Wewnętrznym Krytykiem i Panią Generatorką Nowych Pomysłów (zapisałam ich kilka stron – ale wciąż wracałam do książki). Pomagało mi zwracanie się do siebie – pozwalanie sobie na chwile zwątpienia, wysłuchiwanie wewnętrznych sygnałów, że jestem zmęczona i sprawianie sobie małych przyjemności. Ale też bardzo pomagał mi deadline (czyli struktura właśnie).

     • Czyli warto być uważnym, obserwować siebie i doglądać własne potrzeby – raz im dogadzać, innym razem brać pod smycz.