Karolina Cwalina Sexy zaczyna się w głowie

Wszystko zaczyna się w głowie

Agnieszka Siołek-Cichocka cv zmiany 0 Comments

Karolina Cwalina – Sexy zaczyna się w głowie

Jestem coachem z powołania. Dla mnie nie ma rzeczy niemożliwych. Wierzę, że każdy z nas posiada w sobie wewnętrzne zasoby i zestaw cech, które pozwolą mu na odniesienie sukcesu. Czasem potrzeba tylko impulsu i motywacji do działania. Jasnego obrania celu i znalezienia narzędzi do jego osiągnięcia. Moja wiedza, doświadczenie i wsparcie mają w tym pomóc. Bo wierzę, że wszystko zaczyna się w głowie.

CO ROBIŁAM?

Jestem absolwentką Wydziału Prawa oraz Studiów Podyplomowych „Coaching Profesjonalny” na Akademii Leona Koźmińskiego, a także „The Art and Science of Coaching” na Erickson International College.

Zajmowałam się obszarami rekrutacji i HR głównie dla sektora prawniczego. Pracowałam w takich firmach jak Hays, Groupon. Wtedy jeszcze byłam pewna, że zostanę prawnikiem.

CO ROBIĘ?

Posiadam tytuł PCC Professional Certified Coach. Od 2011 roku prowadzę własną działalność coachingowo-szkoleniową. Na swoim koncie mam ponad 800 godzin indywidualnych sesji coachingowych, szkoleń firmowych oraz wystąpień motywacyjnych. Regularnie pojawiam się jako ekspert w mediach, piszę artykuły do prasy. Prowadzę zajęcia na kierunku MBA w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Białymstoku. Przygotowuję się także do objęcia stanowiska kierownika studiów powstającej Akademii Coachingu w Białymstoku.

 • Pracuję w ramach dwóch autorskich programów:

Sexy zaczyna się w głowie to projekt skierowany do kobiet, które chcą uwierzyć, że sexy to stan umysłu. Jako coach, pomagam kobietom skontaktować się z ich najwyższym potencjałem. W ten sposób mają szansę stać się najlepszą wersją samej siebie na poziomie psychicznym. Odkrywając swoje wewnętrzne zasoby, możemy wyznaczyć cel i co najważniejsze – podjąć działania, które doprowadzą do jego realizacji. Z tego powodu prowadzę warsztaty, spotkania klubowe, indywidualne sesje coachingowe i współtworzę wiele akcji, które mają pomagać kobietom czuć się wyjątkowo każdego dnia.

Sukces zaczyna się w głowie to program coachingu biznesowego skierowany zarówno do pracowników niższego szczebla, jak i kadry menedżerskiej. Program obejmuje indywidualne sesje oraz warsztaty i szkolenia dla firm. W swojej pracy z klientami zajmuję się rozwojem ich umiejętności osobistych, takich jak zdolności komunikacyjne, asertywność, kreatywność, kreowanie wizerunku czy technik wywierania wpływu. Przede wszystkim skupiam się jednak na doskonaleniu ich kompetencji biznesowych: feedback czyli efektywna informacja zwrotna, rekrutacja i selekcja pracowników, sztuka motywowania podwładnych, budowanie i zarządzanie zespołem. Specjalizuję się w pełnowymiarowym diagnozowaniu kompetencji pracowników: zarządzanie czasem, organizacja, wiara we własne możliwości, praca w zespole (team coaching), motywacja, wytrwałość.

 • Wspierałam też inne akcje:

Akcja Supermanki Fundacji Rak’n’Roll

To cykl wyjątkowych warsztatów coachingowych tworzonych we współpracy z Fundacją Rak’n’Roll, które przeprowadziłam z kobietami będącymi w trakcie lub po przebytych chorobach nowotworowych. Razem uczyłyśmy się, jak znaleźć siłę i na nowo odkryć swoją kobiecość nawet w najtrudniejszych sytuacjach. Jak się okazało – da się!

Cykl Przedsiębiorcza Kobieta

Cykl motywacyjnych spotkań dla kobiet w kilku miastach Polski zainicjowany przez Studenckie Forum Business Centre Club. W Poznaniu i Białymstoku rozmawiałyśmy o tym, jak obudzić w sobie hart ducha, uwierzyć w swoje możliwości i konsekwentnie dążyć do obranych celów.

Akademia Kobiecości Cosmopolitan

Jak czuć się spełnioną, szczęśliwą, pewną siebie, piękną wewnętrznie i zewnętrznie oraz jak bez lęku realizować swoje pragnienia? Razem z grupą ekspertów odpowiadaliśmy na te pytania podczas spotkań z niezwykłymi kobietami w czasie Akademii Kobiecości Cosmopolitan.

JAK ODKRYŁAM, CO CHCĘ ROBIĆ?

Sama uczestniczyłam w sesjach coachingowych. To był motor napędowy, który sprawił, że zmieniłam swoje życie. Wierzę w potencjał tej metody, jeśli tylko jest się gotowym do nowych wyzwań i pracy nad sobą. Jestem najlepszym dowodem, że to działa. Sama chcę inspirować innych. Oferować im swoją wiedzę, doświadczenie i wsparcie w drodze do sukcesu. Dla mnie nie ma rzeczy niemożliwych.

INSPIRACJA

Moja wrodzona przekora. Kiedy opowiadałam o swoim pomyśle innym, słyszałam zazwyczaj, że mi się nie uda. Nic nie motywuje mnie bardziej do działania niż chęć udowodnienia sobie, że mogę osiągnąć wszystko, czego chcę. Nawet (a może zwłaszcza) kiedy inni w to wątpią.

POWÓD ZMIANY

Zrozumiałam, czego na pewno nie chcę. Byłam w momencie życia, kiedy poczułam, że to, co robię nie przynosi mi satysfakcji ani szczęścia. Praca dla kogoś zabijała moją kreatywność i pomysłowość. Czułam, że muszę zrobić coś dla siebie bez względu na konsekwencje. Zdawałam sobie też sprawę z tego, że nie będzie łatwo. Cały czas szukałam inspiracji, zadawałam sobie wiele pytań, uważnie słuchałam też innych. To ważna cecha, aby umieć obserwować, słuchać i wyciągać z tego wnioski. Skupiłam się na odkryciu, czego mi naprawdę potrzeba. Teraz wiem, że warto było zaryzykować.

PLUSY WŁASNEJ FIRMY

 • niezależność – nie mam szefa, sama ustalam sobie czas pracy, decyduję o swoich obowiązkach
 • kreatywność – muszę i chcę myśleć, planować, działać, bo wiem, że robię to dla siebie
 • pewność zatrudnienia – nie boję się, że ktoś mnie zwolni
 • samorealizacja – robię to, o czym marzę, co sprawia mi przyjemność i daje satysfakcję

MINUSY WŁASNEJ FIRMY

 • ciągła walka o klientów
 • początkowy brak płynności finansowej
 • praca na pełen etat – nawet kiedy się nie pracuje, często myśli się o pracy
 • nauka dyscypliny i odpowiedzialności

MOCNE STRONY

 • otwartość
 • bezpośredniość
 • dobra organizacja oraz planowanie swoich obowiązków
 • zaradność
 • jestem typem pasjonatki
 • wytrwałość
 • determinacja

SŁABE STRONY

 • rachunki, budżety i obliczenia zdecydowanie nie są moją mocną stroną
  • za duże zaufanie do świata i ludzi, które czasem prowadzi do rozczarowania i zawodu
   • emocjonalność – czasem za bardzo biorę słowa innych do siebie

   JAKI POTWÓR MIESZKA/Ł W TWOJEJ GŁOWIE?
   • Wierzę w swoje marzenia, pomysły i wiem, że każdy z nich jest możliwy do zrealizowania. Jednak do wielu akcji potrzebne jest wsparcie i zaangażowanie innych osób. Niestety wiele z nich boi się zaryzykować.
   • Ludzka obojętność, brak zaangażowania, pasywność to największa przeszkoda w dążeniu do celu. Czasem powoduje nawet chwilowe zwątpienie, prowokuje do ponownego zastanowienia się nad sensem przedsięwzięcia.
   OSWAJANIE POTWORA

   Moim sposobem jest działanie. Robię wszystko, co mogę sama i pokazuję innym, że się da. Widzę jak osoby, które we mnie wcześniej wątpiły i bały się zaryzykować, teraz szukają kontaktu i chcą pracować razem ze mną. Przekonuję siebie i innych, że wiarą oraz determinacją da się wszystko!

   ETAT VS FIRMA

   Oceń w skali od 1-10 pkt:

   4 – kreatywność na etacie   VS    kreatywność we własnej firmie – 10

   3 – motywacja na etacie   VS    motywacja we własnej firmie – 10

   8 rozwój potencjału na etacie   VS    rozwój potencjału we własnej firmie – 10

   RADA DLA INNYCH

   Uwierz w siebie i swoje możliwości, pomyśl, czego chcesz i to zrób, znajdź motywację, bądź wytrwały – każdy z nas już na pewno słyszał takie rady.

   Moja rada jest jedna: zdefiniuj cel i stwórz konkretny, bardzo szczegółowy plan, według którego będziesz działać. Wtedy się nie pogubisz w drodze do celu. Plan można modyfikować, ale trzymaj się drogi, którą sam sobie wyznaczysz – swojej drogi! Znając swój cel i wiedząc, jaki jest kolejny krok do jego realizacji, łatwiej przetrwać wzloty i upadki. To właśnie nazywamy „wewnętrzną motywacją”!

   KSIĄŻKA, KTÓRĄ POLECAM

   Książek motywacyjnych, coachingowych oraz poradników jest coraz więcej na rynku i trudno wybrać tę jedną. Szczególnie, że większość z nich zawiera podobny zestaw informacji i rad.

   Uważam, że najlepiej czytać to, co nas odpręża, inspiruje i sprawia przyjemność. Zrelaksowany umysł jest dużo bardziej skłonny do kreatywnego myślenia i efektywnego działania.

   LINKI DO MOICH STRON

   LinkedIn:
   www.linkedin.com/pub/karolina-cwalina

   GoldenLine:
   www.goldenline.pl/karolina-cwalina

   Facebook projektu Sexy zaczyna się w głowie:
   www.facebook.com/SexyZaczynaSieWGlowie

   Instagram:
   https://instagram.com/coach_ladies/

    


   KILKA SŁÓW NA DO WIDZENIA: projekt „Uwierz w życie pozaetatowe” powstał, aby inspirować do twórczych zmian. Z myślą o tych WSZYSTKICH, którzy szukają swojej zawodowej drogi, potrzebują zawodowej zmiany i tych, którzy zmiany dokonali i chcą zainspirować nią innych. Jeżeli masz ochotę pojawić się w moim projekcie i przedstawić historię swojej zawodowej zmiany, pisz koniecznie. Więcej o pomyśle w artykule „Marzysz o pracy z pasją? Uwierz w życie pozaetatowe”.


   AUTOR BLOGA

   Agnieszka Siołek-Cichocka

   Facebook Google+

   Projektant zawodowej zmiany. Pedagog. Logopeda. Twórca marki Dwie Kropki Wierzy w życie pozaetatowe. I w życie na własnych zasadach. Pasjonatka nurtu psychologii pozytywnej, odkrywania mocnych stron i metafory. Mieszka w Poznaniu, gdzie tworzy i prowadzi swoją firmę. Prywatnie książkowy mol i szczęśliwa żona.

   Dołącz do newslettera i pobierz ćwiczenie

   DIAGRAM ODKRYWANIA TWOICH MOCNYCH STRON

   Nie lubisz spamu? To świetnie! Bo ja nie mam na niego kompletnie czasu.