one little word

Nowy Rok pod znakiem 6 słów

Agnieszka Siołek-Cichocka Bez kategorii 20 Comments

Do wpisu zainspirował mnie artykuł Gosi Zimniak z Blog Freelancerki  „6 inspiracji na 2016 rok”, w którym Gosia wspomniała o roku pod znakiem jednego słowa. O co w tym chodzi? Ujmując rzecz najkrócej, chodzi o to, aby wybrać jedno słówko, które będzie prowadzić nas przez cały 2016 rok. Szerzej o tej koncepcji przeczytacie zaś we wpisie Kasi z Worqshop „One Little Word 2016: EXPLORE” lub na stronie samej twórczyni projektu Ali Edwards (wersja angielska).

W każdym razie sam pomysł z wybraniem słów-przewodników podoba mi się niezwykle z racji tego, że:

  • mam słabość do słów (więcej na Dwie Kropki) i z racji tej słabości przemawia on do mnie bardziej niż stawianie noworocznych celów. Ale, jak wiadomo, dla każdego co innego;)
  • jest w tym pomyśle mniej spiny i presji niż w stawianiu noworocznych celów,
  • wybieranie słów na nowy rok jest bliskie odkrywaniu swoich wartości (tutaj również wybieramy rezonujące z nami słowa) i w tym kontekście wydaje mi się to fajnym ćwiczeniem, które rozjaśnia to, co jest dla nas najważniejsze i tym samym pomaga lepiej poznać siebie.

Ja na chwilę obecną mam spory problem z wybraniem jednego słowa. Bo przykleiło się ich do mnie aż sześć. Może z czasem wykruszą się i zostanie tylko jedno. Ale póki co takie słowne towarzystwo, jak najbardziej mi pasuje. A oto moje słowa.

ODWAGA. Do realizacji marzeń i celów. Stawiania kolejnych kroków. Bycia nieidealną. Wyrażania siebie. Mówienia tego, co się myśli i czuje. I przekraczania własnych granic.

TWÓRCZOŚĆ. Dać się ponieść jej żywiołowi. Bo twórczość dla mnie to pełne i tętniące ekspresją życie, bez którego ja nie mogę żyć;)

MIŁOŚĆ. „Bo kiedy nie ma miłości, co dalej, co dalej?”. A ja bez niej ani rusz:)

WRAŻLIWOŚĆ. Aby istniała bez wstydu, lęków i wewnętrznych walk. I niech rozjaśnia każdą z najciemniejszych dróg.

GŁĘBIA. Zanurzanie się w życiu i zanurzanie się w sobie, po to, aby ciągle lepiej poznawać siebie i zgłębiać to, co istotne w nas. Dostrzegać więcej – w szczególności to, co pod powierzchnią się tli.

UWAŻNOŚĆ. Na innych. Na siebie. Na oddech. Na to, co przecieka w prozie życia przez palce.

A jakie słowa lub słowo będą Tobie przewodzić przez ten rok?

AUTOR

Agnieszka Siołek-Cichocka

Facebook Google+

Pedagog. Logopeda. Twórca Dwóch Kropek. Wierzę w życie na własnych zasadach. Jestem pasjonatką psychologii, odkrywania mocnych stron, zabawy słowem i metafory. Mieszkam w Poznaniu. Tu tworzę i prowadzę swoją firmę. Prywatnie mama, żona i książkowy mol.

Dołącz do newslettera i pobierz ćwiczenie

DIAGRAM ODKRYWANIA TWOICH MOCNYCH STRON

I agree to have my personal information transfered to MailChimp ( more information )

Nie lubisz spamu? To świetnie! Bo ja nie mam na niego kompletnie czasu.