Skills Box

Pozostając wierna temu, co we mnie najlepsze, cały świat jest po mojej stronie

Agnieszka Siołek-Cichocka cv zmiany, RÓB TO, CO KOCHASZ 7 Comments

Na Agatę zwróciłam uwagę poprzez produkt Skills Box, którego jest autorką. Swoją drogą bardzo Wam polecam 🙂 Jego idea oraz to, co robi Agata, wydało mi się na tyle ciekawe, że nie mogło zabraknąć jej w tym projekcie. Zaraz potem okazało się, że Agata jest moją sąsiadką (choć już niestety nie), a chwilę później, że będziemy spotykać się co miesiąc w naszej nowo powstałej grupie wsparcia biznesowego – minikręgu Dream Team (o którym przeczytasz tutaj). Zatem świat jest mały, malusieńki. I dobrze. Przez to częściej można wpaść na niezwykle twórcze i przedsiębiorcze dusze. Poznajcie jedną z nich.


 

Agata Głuchowska – Skills Box

Jestem poszukiwaczką i pasjonatką samorozwojowych inspiracji: produktów i usług zaprojektowanych z myślą o wspieraniu i towarzyszeniu przedsiębiorczym kobietom na ścieżce pielęgnacji rozwoju osobistego oraz realizacji ich twórczych planów. Oznacza to, że w chwili obecnej, z trudem uchowa się przede mną wszelki wydawany na polskim rynku usługa/produkt samorozwojowy, dobra książka, planer, dziennik samorozwojowy, designerski zestaw akcesoriów dla przedsiębiorczej kobiety, kreatywny zeszyt, kurs on-line i wiele tym podobnych. Co najważniejsze, mam przyjemność dzielić się odkryciami oraz owocami nawiązanych partnerstw z innymi, przedsiębiorczymi kobietami, kochającymi rozwój osobisty i… niespodzianki 🙂

CO ROBIŁAM?

W życiu zawodowym silnie towarzyszy mi idea przedsiębiorczości, ponieważ od wielu lat pomagam firmom oraz organizacjom pozarządowym w pozyskiwaniu dotacji na realizację projektów i inwestycji ze źródeł krajowych, unijnych i zagranicznych, a także koordynowałam dwuletni projekt skierowany do osób bezrobotnych, chcących założyć własne firmy oraz podnieść kompetencje własne z zakresu prowadzenia biznesu.

CO ROBIĘ?
 • Jestem założycielką projektu Skills Box, pierwszych polskich boxów subskrypcyjnych o tematyce samorozwojowej dla przedsiębiorczych kobiet. Projekt opiera się na kreowaniu oraz comiesięcznej dystrybucji unikalnych paczek zawierających pakiet wyselekcjonowanych niespodzianek o tematyce samorozwojowej.
 • Prowadzę firmę doradczą Project Plan, zajmującą się pozyskiwaniem dotacji na realizację projektów dla przedsiębiorstw i NGO’s.
JAK ODKRYŁAM, CO CHCĘ ROBIĆ?

Jeśli chodzi o własną działalność doradczą, którą uruchomiłam, odkrycie nie przyszło znienacka. Zawsze lubiłam robić to, co robię i czułam się w tym swobodnie, stąd konsekwentnie myśląc o dalszym rozwoju, założenie własnej firmy było wyłącznie naturalną koleją rzeczy.

Z kolei pomysł na projekt Skills Box kiełkował we mnie od około roku przed jego założeniem. Przez ten czas intensywnie poznawałam wspaniałe kobiety i ich działalność biznesową związaną z rozwojem osobistym. Korzystałam z różnych form coachingu, kursów on-line oraz autorskich produktów rozwojowych dla kobiet i byłam pod wrażeniem wysokiej jakości rezultatów oraz ambicji i przedsiębiorczości autorek. Ponieważ odkrycie większości z nich zajęło mi trochę czasu, o wielu miejscach zaś dowiedziałam się przez zwyczajny przypadek, zastanawiałam się dlaczego nie ma jeszcze dobrego, inspirującego miejsca w sieci/produktu, dzięki któremu kobieta pragnąca pielęgnować rozwój osobisty mogła by od razu zapoznać się z szeroką gamą produktów i usług dostępnych na rynku on-line, spośród których wybrać by mogła tę najbardziej dopasowaną do jej indywidualnych potrzeb.

Drugi powód odkrycia, to myśl, dlaczego jako przedsiębiorcza kobieta, nie miałam jeszcze wówczas swojego idealnego planera do organizacji? 🙂 Bardzo szybko nadrobiłam zaległości, a przy tym odkryłam i nadal odkrywam wyjątkowe, dostępne na rynku podobne akcesoria idealne dla przedsiębiorczej kobiety, niekoniecznie dostępne w sklepach stacjonarnych.

INSPIRACJA

Zdecydowanie 2 czynniki:

 1. Pasja samorozwoju i wszelkich towarzyszących mu aktywności.
 2. Wszędobylski od dawien dawna 😉 nawyk do odkrywania i wymyślania własnych pomysłów na biznes, który potrafi się uaktywniać w często niespodziewanych warunkach.
POWÓD ZMIANY

Był to cały kłębek czynników. Poczynając od procesu coachingowego, w którym w danym okresie uczestniczyłam, po awans zawodowy dzięki któremu zdałam sobie sprawę, że nie do końca tak wyobrażam sobie moją dalszą drogę zawodową.

PLUSY WŁASNEJ FIRMY

 • możliwość autentycznej realizacji idei slow business,
 • gwałtowny wystrzał w górę możliwości rozwoju własnych talentów: we własnej firmie mogę być zarówno koordynatorką, jak i m.in. projektantką, grafikiem, sprzedawcą, copywriterką czy też szlifować wiele, wiele innych wartościowych kompetencji,
 • częstsze okazje do poznawania wspaniałych partnerów biznesowych, z którymi mam możliwość współpracować i czerpać od nich inspiracje,
 • coraz przyjaźniejszy klimat do rozwoju mikro firm. Dzięki łatwo dostępnym technologiom w obecnych czasach nie jest problemem bez eksperckiej wiedzy uruchomić własną stronę internetową czy też realizować atrakcyjne w formie działania marketingowe. Sprawę ułatwiają dostępne i intuicyjne programy np. księgowe, graficzne, mailingowe, czy platformy sklepowe.

MINUSY WŁASNEJ FIRMY

 • wysokie koszty utrzymania firmy

MOCNE STRONY

 • przedsiębiorczość,
  • silna wiara we własne wartości,
   • dobra znajomość własnych zasobów i możliwości,
    • rzadko myślę, że coś jest „niemożliwe” do zrobienia, jeśli dobrze służy obranemu celowi działania – po prostu próbuję to wykonać,
     • umiejętność zarządzania ryzykiem i opanowanie w trudnych sytuacjach,
      • uwielbiam…pisać, planować, projektować (stąd też nazwa mojej podstawowej działalności: Project Plan

      SŁABE STRONY

      • predyspozycje do myślenia o pracy w trybie 24/7 – ostatnio walczę jednak nad dojściem do odpowiedniego balansu,
       • delegowanie zadań nie przychodzi mi z łatwością,
        • zwracanie zbyt dużej uwagi na niektóre detale, co czasem jest korzyścią, a czasem prowadzi do niepotrzebnych frustracji.

        JAKI POTWÓR MIESZKA/Ł W TWOJEJ GŁOWIE?

        Potworzysko towarzyszyło mi wyjątkowo dzielnie i było bardzo złośliwe. Mówiło z uporem, że jeżeli zacznie dziać się dobrze, to zaraz coś się „posypie”.

        OSWAJANIE POTWORA

        Uzmysłowiłam sobie, że pozostając wierna temu, co jest we mnie najlepsze oraz moim najbliższym wartościom, cały świat jest po mojej stronie. Dokładnie tak, jak w „Kredo Optymisty” Christiana D. Larsona. Ta myśl naprawdę pomaga mi oswoić mojego potwora, gdy ten znienacka mnie zaczepia.

         

        ETAT VS FIRMA

        Oceń w skali od 1-10 pkt:

        8 – kreatywność na etacie   VS    kreatywność we własnej firmie – 10

        8 – motywacja na etacie   VS    motywacja we własnej firmie – 10

        8 rozwój potencjału na etacie   VS    rozwój potencjału we własnej firmie – 10

        RADA DLA INNYCH

        O ile daleka jestem od udzielania uniwersalnych rad, to chciałabym mocno zachęcić kobiety do wydawania własnych produktów, opartych o ich dotychczasową działalność, pasję i zainteresowania oraz aby coraz częściej w menu blogów i stron eksperckich pojawiały się zakładki „SKLEP” 🙂

        KSIĄŻKA, KTÓRĄ POLECAM

        Książka, która towarzyszyła mi w trakcie najważniejszych decyzji biznesowych to „Like a Virgin. Czego nie nauczą Cię w szkole biznesu” Richarda Bransona. Z kolei w chwili obecnej bardzo inspiruje mnie „4-godzinny tydzień pracy”, którego autorem jest Timothy Ferris.

        LINKI DO MOICH STRON

        www.skillsbox.pl
        www.facebook.com/skillsboxpolska


        KILKA SŁÓW NA DO WIDZENIA: projekt „Uwierz w życie pozaetatowe” powstał, aby inspirować do twórczych zmian. Z myślą o tych WSZYSTKICH, którzy szukają swojej zawodowej drogi, potrzebują zawodowej zmiany i tych, którzy zmiany dokonali i chcą zainspirować nią innych. Jeżeli masz ochotę pojawić się w moim projekcie i przedstawić historię swojej zawodowej zmiany, pisz koniecznie. Więcej o pomyśle w artykule „Marzysz o pracy z pasją? Uwierz w życie pozaetatowe”.


        AUTOR BLOGA

        Agnieszka Siołek-Cichocka

        Facebook Google+

        Projektant zawodowej zmiany. Pedagog. Logopeda. Twórca marki Dwie Kropki Wierzy w życie pozaetatowe. I w życie na własnych zasadach. Pasjonatka nurtu psychologii pozytywnej, odkrywania mocnych stron i metafory. Mieszka w Poznaniu, gdzie tworzy i prowadzi swoją firmę. Prywatnie książkowy mol i szczęśliwa żona.

        Dołącz do newslettera i pobierz ćwiczenie

        DIAGRAM ODKRYWANIA TWOICH MOCNYCH STRON

        Nie lubisz spamu? To świetnie! Bo ja nie mam na niego kompletnie czasu.

        • Cieszę się 😉 A własna firma ma naprawdę wiele plusów. Minusów też, ale one, przynajmniej dla mnie, w porównaniu do etatu, nie są takie straszne 🙂

         PS – A Skills Box jest świetny!

        • Cudowna osoba!!! Bardzo się cieszę, że mogłam ją poznać osobiście 🙂
         I widzę, że książka Bransona się przydała 🙂 (to był mój pierwszy kontakt z Agatą – odkupiła ode mnie „Like a Virgin” w organizowanej przeze mnie akcji książkowej)

         • Agata Głuchowska

          Gosiu <3 Faktycznie! Tyle dobrego się działo u mnie przy tej książce, a ona przecież od Ciebie 🙂 No po prostu nie ma przypadków, musiałyśmy na siebie trafić 😉

         • Też tak uważam Gosiu. Agata jest wspaniałą osobą i również cieszę się, że się spotkałyśmy 🙂

        • Aguś ten cykl jest świetny, a najlepsza część to „oswajanie potwora” 🙂 Agata – brawa za rewelacyjny pomysł na box’y, już przebieram nogami w oczekiwaniu na listopadowe pudełeczko <3

         • Dziękuję Aguś <3 Moja ulubiona część to też ta "potwornicka" 😉 No i niezwykle się cieszę, że udało mi się wczoraj zwerbować kolejną cudownie przedsiębiorczą duszę 😉