9 twarzy kobiecego biznesu – Uwierz w życie pozaetatowe IV

Agnieszka Siołek-Cichocka cv zmiany, RÓB TO, CO KOCHASZ 8 Comments

Pamiętam dokładnie moment, kiedy kreśliłam na kartce niewyraźny szkic projektu „Uwierz w życie pozaetatowe”. Był mglisty i niedoskonały, a ja nie wiedziałam, od której strony go ugryźć, czy się uda i czy to w ogóle ma jakiś sens.

Tymczasem zakończyłam IV edycję! I cieszę się z tego powodu, jak dziecko, ponieważ to dla mnie kolejny dowód na to, że warto działać niedoskonale i wtedy, kiedy nie wiadomo co, jak i gdzie. A to dlatego, że z każdym kolejnym krokiem robi się raźniej i tym samym cel wyłania się zza mgły.

Dowodem na to są również CV-historie tej edycji. Każda z nich jest świetnym przykładem na to, że można i warto prowadzić niedoskonałe życie biznesowe i niedoskonałe życie w ogóle.

W projekcie najbardziej zależy mi na tym, aby uchwycić wielowymiarowość prowadzenia własnej firmy/bycia freelancerem. Pokazać obraz, który składa się nie tylko z samych superlatyw – „ochów i achów” nad zakładaniem własnej firmy, ale również z ciemnej strony prowadzenia działalności – bo minusów również jest sporo. Poprzez projekt chcę również powiedzieć, że można działać i spełniać marzenia opierając się na swoich mocnych stronach posiadając jednocześnie te słabe – że one nie są przeszkodą do działania, a wręcz przeciwnie. I niezwykle cieszę się, że przedstawione w projekcie opowieści ten fakt obrazują.

I jak z każdą edycją, tak i tym razem zachwyca mnie różnorodność potencjału moich Gości. Przyglądając się każdej historii, widać jasno, że każda z dziewczyn jest inna, każda ma inne dążenia, odrębne plany i marzenia, każdą wyróżnia coś innego, każda przeszła inną drogę. I ta unikatowość mnie buduje, ponieważ dostrzegam jeszcze większy sens w tym, aby podążać za sobą i swoją odrębnością – za swoimi mocnymi stronami i wartościami, w które wierzymy i iść swoją drogą, bo nie ma uniwersalnych recept na sukces.

Za to są wspólne strachy i lęki przed działaniem. Odwiecznie te same zmory, które pomieszkują nam w głowach, rzucają kłody pod nogi i odwodzą od celu. Ale nawet z nimi, jak pokazują wszystkie poniższe historie, można i da się działać pomimo lęku, strachu i obaw. I jest to kolejna pozytywna myśl, którą zabieram z tego projektu.

Jeszcze raz dziękuję pięknie Dziewczynom za udział w „Uwierz w życie pozaetatowe”. Bez Was nie byłoby tych wszystkich budujących wniosków i inspirujących historii, które zachęcają do działania i pozytywnych zmian. Cudnie, ze jesteście i robicie to, co robicie.:)

A Ciebie zachęcam do zapoznania się CV-historiami tej edycji.

9 twarzy kobiecego biznesu:

1. ROZWOJOWA WĘDRÓWKA Z WILKAMI  I WSPIERANIE KOBIECEGO BIZNESU

Magdalena Kluszczyk „Żeby działać mimo wszystko”

2. TWÓRCA, PISARKA I TRENERKA – KOBIECY PUNKT WIDZENIA

Ania Witowska „Nie ma sensu przebijać głową muru, w którym są już drzwi”

3. SZKOŁA MIŁOŚCI I SEKSU

Karo Akabal „Spełnienie marzeń leży poza strefą komfortu”

4. MALARSTWO, SZTUKA I TWÓRCZOŚĆ

Katarzyna Bruzda-Lecyk „W każdym momencie można zacząć coś, czego się wcześniej nie znało”

5. TWÓRCA AUTORSKICH PROGRAMÓW – SEXY ZACZYNA SIĘ W GŁOWIE I SUKCES ZACZYNA SIĘ W GŁOWIE

Karolina Cwalina „Wszystko zaczyna się w głowie”

6. NAUKA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

Kasia Pszonicka „Prowadzenie biznesu to nie jest fizyka kwantowa”

7. BOX SUBSKRYPCYJNY O TEMATYCE ROZWOJOWEJ ORAZ DORADZTWO W ZAKRESIE POZYSKIWANIA DOTACJI

Agata Głuchowska „Pozostając wierna temu, co we mnie najlepsze, cały świat jest po mojej stronie”

8. PISANIE, PODRÓŻE I KONSULTACJE DLA MAŁYCH BIZNESÓW

Magda Bębenek  „Poznawaj siebie i zbliżaj się do tego, czego pragniesz”

9. COACH I TRENER THE DARING WAY – Z WIELKĄ ODWAGĄ

Joanna Chmura „Zanim cokolwiek zadecydujemy, musimy siebie samego poznać na wylot”

 

Następna edycja projektu rusza w nowym roku. Wypatrujcie na horyzoncie.

AUTOR

Agnieszka Siołek-Cichocka

Facebook Google+

Projektant zawodowej zmiany. Pedagog. Logopeda. Twórca marki Dwie Kropki Wierzy w życie pozaetatowe. I w życie na własnych zasadach. Pasjonatka nurtu psychologii pozytywnej, odkrywania mocnych stron i metafory. Mieszka w Poznaniu, gdzie tworzy i prowadzi swoją firmę. Prywatnie książkowy mol i szczęśliwa żona.

Dołącz do newslettera i pobierz ćwiczenie

DIAGRAM ODKRYWANIA TWOICH MOCNYCH STRON

Nie lubisz spamu? To świetnie! Bo ja nie mam na niego kompletnie czasu.

 • IMOMO.pl

  A my Tobie dziękujemy za ten projekt. Stawia na nogi w chwilach zwątpienia i dodaje skrzydeł, gdy są potrzebne:)

 • Nadrobiłam pominięte wywiady i od razu zabieram się do pracy z większym zapałem 🙂

 • Poszukiwany 😀

 • Jestem w trakcie zakładania swojej działalności i teraz robię to całkiem świadomie, w przeciwieństwie do momentu gdy parę lat temu „zmusił” mnie do tego były pracodawca 🙂 Świetne historie – duża dawka motywacji, super! Wiem, że niełatwa droga przede mną, ale jakie to jest ciekawe! 🙂

  • Justyno, bardzo się cieszę, że projekt przypadł Ci do gustu. Niebawem ruszy piąta edycja, więc będzie jeszcze więcej inspiracji 🙂 A tymczasem trzymam kciuki za Twoją działalność. Powodzenia! 🙂

   • Dziękuję bardzo! A nową edycję będę śledzić 🙂